Zahrada a zahradní terapie

 

Zahrada

Domov pro seniory je umístěn v rozlehlé zahradě. Součástí zahrady je rybníček s rybkami, posezení pod pergolami, truhlíky pro pěstování bylin, květin a drobných plodů (jahody, rajčata). Posilovací stroje zde slouží k protažení unavených končetin. V zahradě je také umístěna venkovní hra "Člověče, nezlob se...", ruské kuželky a hřiště pro petanque. Jsou zde pořádány různé kulturní akce, např. tradiční hody, turnaj v petanque, Věstonický pětiboj, sportovní hry, setkání s různými zvířaty, opékání buřtů...
V zahradě jsou také vysazeny drobné bobulové keře (rybíz, angrešt, josta) a vybudovány dvě bylinkové spirály. Součástí zahrady jsou i domečky pro kočky, které v zahradě a blízkém okolí žijí. V zahradě je umístěn hmatový chodníček a najdete zde také truhlíky, které obhospodařují mladé rodiny z Vinohrad - Komunitní zahrada pod ořechem.

Zahradní terapie

S bylinkami a plody, které v zahradě klienti a aktivizační pracovníci vypěstují, pracují v zahradní terapii. Vyrábí různé masti, marmelády, omáčky k masu, čaje a jiné produtky. Věnují se také teorii šetrného pěstování, seznamují se s historií a ruznými druhy léčivých darů naší zahrady. Spolupracujeme se školským zařízením pro enviromentální vzdělávání - Lipka, kam se jezdíme také podívat. Zahradní terapie se těší u našich klientů velké oblibě.

top